Oferta

Specjalizuję się w projektach wnętrz przestrzeni mieszkalnych typu apartamenty, domy jednorodzinne, rezydencje. Duże powierzchnie potraktowane kompleksowo to główny obszar mojej działalnosci.

 

Koncepcje dopasowuję do indywidualnych potrzeb i wymagań klienta. To jest dla mnie kluczowe. Proces projektowy przypomina trochę szycie garnituru na miarę, a dzięki temu każde wnętrze jest skrojone pod konkretnego inwestora, który ma się czuć w projektowanej dla niego przestrzeni jak ryba w wodzie 

 

       JAK WYGLĄDA WSPÓŁPRACA ZE MNĄ?

 

Pierwszy krok to wycena prac projektowych i określenie jego zakresu. Jeśli to już za nami, możemy podpisać umowę i zacząć wspólną przygodę z projektowaniem Twojego wnętrza :)

 

 Jeśli Wasza inwestycja jest w stanie deweloperskim,  umawiamy się na inwentaryzację. Jesli jest w trakcie budowy, bazuję na rysunkach budowlano-wykonawczych. Słucham Twoich oczekiwań, zadaję pytania, ustalamy wspólnie kierunek stylistyczny, chętnie oglądam Twoje inspiracje a także proszę o określenie budżetu jaki przeznaczasz na wykończenie wnętrza. To bardzo ważne, ponieważ dzięki temu wiem jakie rozwiązania i produkty mogę Tobie zaproponować.

 

FAZA KONCEPCYJNA

 

Najpierw odnajdujemy odpowiedni rozkład funkcjonalny. Ma być on skrojony pod Twoje potrzeby, dlatego w tym celu zasypuję Cię ogromem pytań, wysyłam ankietę a potem przygotowuję warianty różnych układów w formie rzutów. Wybieramy najlepszy i biorąc pod uwagę wszystkie Twoje wytyczne, na nim budujemy całą koncepcję. Dobieramy materiały, kolory i całe wyposażenie aby nadać niepowtarzalny charakter Twojej inwestycji. W ten sposób powstają fotorealisyczne wizualizacje.  

Na tym etapie możemy jeszcze wprowadzać korekty.

To bardzo ważny etap, a więc komunikacja jest kluczowa. Wysyłam do Ciebie sporo maili z propozycjami, pytaniami, wątpliwościami, a więc proszę o częste sprawdzanie poczty i odpowiadanie na wiadomości :) 

 

FAZA TECHNICZNA

 

Po zaakceptowaniu przez Ciebie koncepcji oraz większości proponowanych produktów wykończeniowych następuje faza techniczna. To etap, w którym opracowuję rozrysy techniczne dla wszystkich podwykonawców, czyli fliziarzy, elektryków, stolarzy itp. Będą to rysunki w formie rzutów, przekrojów i widoków ścian zawierające m.in. rozrysy przyłączy elektrycznych i hydraulicznych, rysunki podłóg, sufitów podwieszonych, mebli pod wymiar, w szczególności dokładne rozrysy łazienek i kuchni.

Na tym etapie również dokładnie wyliczam ilości potrzebnych materiałów typu płytki, sztukaterie, podłogi i tworzę listy produktow. Można już wtedy składać zamówienia. Komplet rysunków wysyłam mailowo lub jeśli jest takie Twoje życzenie, drukuję w formacie A4 i A3.

Teraz pozostaje tylko czekać aż ekipy rozpoczną swoje prace a Ty już niedługo zobaczycie efekty na żywo :)

 

KOSZTORYSOWANIE i ZAMÓWIENIA

 

Po zakończeniu projektu następuje proces najważniejszy, czyli realizacja. Zaczynamy od wycen i zamówień. W podstawowej usłudze projektowania wnętrz tą częścią obarczony jest już inwestor osobiście. Jeśli nie masz czasu się tym zajmować lub po prostu nie chcesz, nie martw się! Studio Perihdesign wykona to za Ciebie. Korzystając z wiarygodnych salonów łazienkowych, meblowych czy oświetleniowych, sprawdzonych podwykonawców oraz bezpośredniego kontaktu z producentami, wycenię elementy wyposażenia całej inwestycji, a także dokonam za Ciebie zamówień przesyłajac jedynie faktury do opłacenia. Nie musisz zastanawiac się nad detalami i ustalaniem tysiąca rzeczy podczas procedury zamówień, a wierz mi sprzedawcy i wykonawcy zawsze mają mnóstwo pytań. W przypadku zamówień stricte indywidualnych jak np tapety wielkoformatowe, elementy metaloplastyki, tapicerowane, meble pod wymiar,  lustra czy drzwi zawsze pojawia się wiele kwestii do dogadania i często są to dziesiątki maili, wiele godzin rozmów telefonicznych, a także dodatkowe spotkania i dojazdy. Ten etap może się okazać bardzo trudny i frustrujący dla osób spoza branży, ale jest bardzo istotny, bo przekłada się bezpośrednio na efekt finalny. Jakiekolwiek modyfikacje zaprojektowanych elementów wnętrza zawsze wpływają na całą resztę a nieodpowiednie szukanie zamienników spowoduje, że zamiast realizacji uzyskasz jedynie inspirację swojego projektu. Dlatego tak ważne jest aby robiła to doświadczona osoba i która ma bezpośredni wgląd do dokumentacji projektowej aby przeanalizowac lub wprowadzić ewentualne zmiany.

 

 

NADZÓR AUTORSKI 

 

Nadzór autorski to odzielna usługa, jednakże bez niej trudno zagwarantować aby projekt został w 100 % dobrze zrealizowany. Z mojego doświadczenia wynika, że aby klient był w pełni zadowolony z zainwestowanych pięniędzy w projekt, nadzór projektanta jest po prostu nieodzowny. Dlatego przede wszystkim podejmuję się zleceń z nadzorem. 

Oferuję nadzór z elementami inwestorstwa zastępczego, tzn taki w którym to ja bedę kontaktowac się z ekipami wykonawczymi i ustalać z nimi wszelkie kwestie dotyczące ich prac, ustalę terminy pomiarów i montaży. Osobiście będę pojawiać się na budowie i kontrolować cały proces wykańczania Twojego wnętrza tak, aby pokrywał się ze wszystkimi założeniami projektowymi.  

Nie będziesz musiał się zastanawiać, czy wykonawcy czegoś nie pominęli i nie pomylili, czy elektryk nie zapomniał o wszystkich punktach świetlnych lub czy przyłącza hydrauliczne są na dobrych wysokościach, a zabudowy gipsowe mają na pewno poprawne wymiary i wszystkie elementy zaplanowanych mebli się na pewno zmieszczą.

Na większość pytań nie będziesz musiał wykonawcom odpowiadać, ponieważ to ja bedę z nimi rozwiązywac wszelkie wątpliwości. 

Oczywiscie na każdej budowie pojawiają się problemy i nieoczekiwane komplikacje i w tym momencie odciążę Cię z tego, zawsze proponując alternatywne rozwiązania. Z każdej sytuacji jest jakieś wyjście, ważne tylko, aby nie było ono ze szkodą dla projektu i ostatecznego efektu, na którym wszystkim nam zależy.

A gdy juz będziesz zmęczony tą całą budową i bedzie Ci wszystko obojętne, wesprę aby wytrwać i dopilnuję aby nie rezygnować z założonego na początku celu i abyśmy wszyscy na sam koniec, pijąc aromatyczną kawę, usiedli wygodnie zachwycając się każdym detalem Twojego wnętrza i cieszyli, że nie odpuścilismy:)
 

Zachęcam do kontaktu i bezpłatnych wycen!